Pigi eemaldamine – Mis juhtub kui teha seda väga harva?
Talvel soolatud teede ja naastrehvide mõjust tekivad autole karedad pigitäpid. Kui aga suveperioodil sõidate läbi sulava asfaldi, jätab see auto peale ühtlase paksu pigikihi. Kui pigi eemaldamine pidevalt edasi lükata, siis tekivad pigi alla lakikahjustused. Selliseid kahjustusi on näha siis, kui pärast pigi eemaldamist jääb ikka pigitäpi asemele roostet meenutav krobeline täpike. Seda on kõige paremini näha heledatel autodel, kuid see ei tähenda, et tumedatel autodel seda ei oleks. Seda lihtsalt ei ole näha ja selle võrra tuleks isegi tähelepanelikum olla.
Kuidas vältida pigist ja pigieemaldusvahendist tingitud kahjustusi?
Pigi regulaarne eemaldamine on pigist tingitud kahjustuste parim ennetusviis, mida tegelikult oleks mõistlik teha vähemalt kord kuus. Talvekuudel võiks igakuine pigieemaldus olla isegi kohustuslik. Mida kauemaks pigi pinnale jääb, seda rohkem see niiöelda “puitub”. Väga kaua pinnal seisnud pigi puhul võib juhtuda, et pigileotus seda enam väga hästi ei leota ja pinda on oluliselt keerulisem puhastada ilma, et seda kahjustaks.
Kas pigieemaldus on keeruline?
Loomulikult oskavad seda kõige paremini teha oma ala professionaalid ehk auto pesusid teostavad käsipesulad. Neil on selleks valitud pigieemaldusvahendid, suured kogemused ja head töötingimused. Muidugi saab ettevõtlik autoomanik saab selle töö ka kodus ise tehtud. Selleks tuleb esmalt soetada korralikud autohooldustooted. Kõige kvaliteetsem valik on üldiselt kemikaalidest, mis on suurtes pakendites (5L jne..) ja mida tavapoodides jaemüügis üldiselt ei ole.
Millest pigi eemaldamisel alustada?
Väljas pestes tuleb valida veidi jahedam ilm ja varjuline koht kuna kuuma ilmaga päikese käes töötades kuivavad pesuained pinnale liialt kiirelt ära. Nii ei jõua need toimida ning võivad kiiresti kuivades pinnale jätta inetuid laike.
Kandke putukaid ja tänavamustust eemaldav leotuspesuaine tervele autole ning laske mõni minut mõjuda. Seejärel loputage sõidukit ohtra veega. Võimalusel kasutage survepesurit. Järgmisena laske auto pinnale pigileotusvahend ja laske sellel mõjuda kuni 5 min. Vajadusel korrake seda sammu, kui pigi esimese korraga lahti ei ligunenud. Kui auto ei ole väga määrdunud, võib pesu alustadagi pigileotuse peale pritsimisega. Pigileotust kantakse auto külgedel kuni ukselinkideni, esiotsal poole kapotini ja auto tagumisel osal kuni kõige kõrgema servani kuhu pigi on lendanud. *Kontrolli kas pigi on lahti ligunenud puudutades pigist kohta õrnalt näpuga. Kui näpu alt pigitäpp lahti liguneb, on õige aeg auto survepesuriga pigist puhtaks lasta.
- Kui pigieemaldaja on liiga kaua peal seisnud, kuivab see pinnale ja tuleb uus kiht vahendit peale lasta. Et vältida lisatööd, jälgi hoolikalt leotusprotsessi.
Pärast pigi maha pesemist veendu et oled auto loputanud põhjalikult ja pese auto autošampooniga käsitsi üle. Alusta katusest ja jäta alumised ääred viimaseks. Võimalusel pese need teise pesusvammiga, et vältida ohtu, et mõni liivatera svammi sisse satub. Loputa auto uuesti šampoonist puhtaks ja kuivata.
- Kui pinnale jäid mõned üksikud pigitäpid, siis võta puhas mikrofiiber või pehme lapp ja tee selle ots natukene pigiainega kokku ning tupsuta üksikut pigitäppi kuni see on sulanud ja pind on puhas.
- Kui auto on põhjalikult pestud ja kuivatatud, saad autole kanda soovitud kiirvaha, nanokaitse, püsivaha või mõne muu soovitud toote.
Mida peaksin pigi eemaldamisel veel teadma?
- Kindlasti ei tohi pigi eemaldamiseks kasutada bensiini, diislit, nitrolahustit, lakibensiini ega muud tugevat lahustit kuna need on liialt kanged. Tihendid ja kojamehed võivad sulama hakata ning plastikust tuleklaasid, iluliistud ja värvipind muutuvad tuhmiks ja halliks.
- Samuti ei tohi pinda tugevate küürimisharjade ega -lappidega hõõruda, sest nii jääb pind kriimustatud. Mõistlik on pigieemaldusvahendit kanda vaid pigiga määrdunud kohtadele, mitte tervele autole kuna aine võtab vahatatud autolt paratamatult ära vähese osa kaitsevahast.
- Kui autol on pigi siiski liiga kaua peal seisnud ja auto pinnale jäid pigist alles eelmainitud jäljed, saab need
eemaldada tehes “metallide eemaldust”. Seda saab teha pärast auto pesemist, kandes pinnale spetsiaalse “INDIGO 10” pesuvahendi. See on suurepärane vahend, mida kasutatakse enamasti ka velgede pesemiseks. Pihusta sellega auto kokku ja lase seista 5-10 minutit. Vajadusel lase leotust uuesti peale, et pikendada leotusprotsessi. See vahend on neutraalse koostisega ega kahjusta auto pinda. INDIGO 10 reageerib pinnal olevate jääkidega ja auto pind muutub roosaks. Kui jäägid on eemaldatud, pese auto üle ja kuivata.
Pigi eemaldamisteni! Kui vajad abi siis võta meie meeskonnaga julgesti ühendust!
Professionaalidele loodud autopesu vahendid leiad siit: https://autokeemiamüük.ee/autokeemia/autopesu-vahendid/