TASUTA TARNE ALATES 35€
DETAILING FOORUM

Postita pilte / Küsi abi

auto salongi lõhn

AUTO SALONGI PUHASTUS

AUTO SALONGI PUHASTUS

Auto salongi puhastus on oluline, kuna inimene veedab keskmiselt iga vähemalt paar tundi iga päev autoga sõites.
* Selleks, et autos oleks mõnus aega veeta, tuleb seda ka regulaarselt puhastada ja hooldada.
* Puhas auto tagab puhtad mõtted ja rõõmsa meele!

Auto salongi puhastamine
Auto salongi puhastamine

Auto salongi puhastus on asi mida võib teha igaüks, kuid sellega alustamisel on tarvis teada, et puutute kokku mitmesuguste erinevat tüüpi materjalidega nagu: tekstiilid, plastikud, klaasid ja põranda vaipkatted. Mõned autod on varustatud ka nahast või puidust sisustuselementidega. Sõltumata sisustuse materjalidest koguvad tolmu ja määrduvad eranditult kõik salongi pinnad. Just selle tõttu vajab auto salong puhastust regulaarselt. Puhastamise puhul on tähtis teada, et lihtne tolmuimejaga puru võtmine ei pruugi autot samuti igavesti puhtana hoida. Ühel hetkel vajavad pinnad ka märgpesu või teisisõnu keemilist puhastust. Selline salongi puhastus peseb määrdunud pinnad ka mustusest korralikult puhtaks ja eemaldab tekstiilist istmetesse kogunenud tolmu ja mustuse, mida tolmuimejaga enam kätte ei saanud. Keemilise puhastuse käigus võiks lasta pesta kogu salong: Plastikud, klaasid, istmed, põrandad. Lae pesemine ei ole väga hea mõte kui selleks puudub reaalne vajadus. Võib juhtuda, et vahend leotab lae materjali lahti ja see jääb niiöelda lakke rippuma.

AUTO SALONGI PUHASTUS- Kuivpuhastust saab teha iga autoomanik!

Et hoolitseda enda auto salongi korras hoidmise eest, on kõige asendamatuks tööriistaks tolmuimeja. Tolmuimejaga saab lihtsasti eemaldada pindadele kogunenud lahtist puru ja tolmu, mis regulaarse puhastamise korral ei saa istmetesse ega vaipkatetesse sügavale sisse vajuda. Mida tihedamini tolmuimejat kasutate, seda puhtamana säilib auto salong. NB! Mustuse lahti harjamiseks põrandalt kasuta TRELLI HARJA! Selleks sobib kõige paremini ümara peaga harjaste otsik!

Harjaste komplekt trellile
Harjaste komplekt trellile

Plastikute hooldamiseks ja tolmust puhastamiseks kasutage spetsiaalset vahendit (5SR- Professionaalide salongihooldus) ning mikrofiiberlappe. Tolmuimejaga tolmu võtmine sellistelt pindadelt ei ole hea mõte, kuna plastikust otsik võib detaile kriimustada. Raskesti ligipääsetevate kohtade jaoks kasutage pintslit ja võimalusel ka suruõhku.

ENNE / PÄRAST

Kui avastate auto salongi puhastamisel, et istmetel on laigulised veeplekid, saate need ajutiselt eemaldada kasutades mikrofiibrist lappi ja vahendit Master Cleaner + lahjendatud segu. Kui isegi väiksem istme märgumine jätab pinna laiguliseks, on istmesse ladestunud juba mustus ja see vajab siiski põhjalikumat keemilist puhastust.

Tähtis teada: Vahendi ja lapiga tekstiililt plekkide eemaldamine on võimalik ainult pinna pealt ja plekid võivad uuesti välja ilmuda. Põhjalikuma süvapesu jaoks kasutatakse tekstiilipesurit, et mustus materjali seest välja tõmmata.

LOOMAKARVADE EEMALDAMINE – Mis nendega teha?

Kui teil on lemmikloom ja sõidutate teda tihti autoga, siis olete kindlasti kursis sellega, et loomakarvad jäävad kõikjale kuhu lemmikloomakene on vastu läinud. Loomakarvad on tegelikult olemuselt rasvased ja just seetõttu jäävad need auto salongi maha eriti karvaajamise perioodil. Karvad lendlevad salongis ringi jäädes külge ka riietele ning interjööri jääb aja jooksul ka spetsiifiline lemmiklooma lõhn.

KARVADE EEMALDAMINE –  On enamasti vaevaline ja aeganõudev toiming ja eriti suurt vaeva nõuavad pehme polsterdusega vaipkatted. Sellepärast on õigem auto salongi puhastus võtta ette regulaarselt ja eemaldada karvad pidevalt, mitte ainult aeg ajalt.

looma karvade eemaldamine
looma karvade eemaldamine

NIPP:
1. Karvade eemaldamiseks kasutatakse harjastega tolmuimeja otsikut, millega saab karvu materjali seest lahti harjata.

2. NB! Kasutage spetsiaalset karvade eemalduse kaabitsat. See teeb teie töö 90% lihtsamaks! Kraapige karvad kaabitsaga kokku ja tõmmake tolmuimejaga üle! J

3. Soovitame karvade eemaldamise ajal puhastada ka plastikust detailid ja töödelda need vahendiga 5SR, mis on profihooldus just auto salongi plastikust osadele. See puhastab ja hooldab plastikuid nii, et need hoiavad tolmu eemal ja püsivad kaua värskena.

NAHA HOOLDAMINE

 • Naha puhastamisel on oluline kasutada kõige ohutumaid vahendeid, et vältida naha värvi kahjustusi, mida võivad põhjustada kangemad kemikaalid. Naha regulaarse pesu ja hoolduse jaoks soovitame kasutada Leather Shampoo & Conditioner nahašampooni, mis on pH neutraalne ja tagab puhtad ja hooldatud istmed 100% turvalise
  naha pesemine naha šampooniga
  naha pesemine naha šampooniga

  pesuga.

 • Enne puhastamist kindlasti tasub vaadata üle naha seisund ja saada aru millist tüüpi mustus naha pinnal on. Kas mustus on naha sisse sööbinud või on lihtsalt naha pealispinnal.
 • Kui otsustate kasutada raskema pleki jaoks kangemat puhastusvahendit, tuleks esmalt enne puhastamise alustamist vahendit proovida väikese nahkpinna peal, mis ei hakka kohe silma. Veendudes, et vahend on kasutamiseks sobilik puhastage sellega mustus ja jätkake naha pesu pH neutraalse šampooniga.
 • PANE TÄHELE: Juhul kui kangem vahend leotab lahti naha värvi ei tohiks seda kasutada. See kahjustab naha pinda ja võib eemaldada värvikihi.
 • Kui mõni pind on imav ja võtab vett sisse, siis tuleb selle pesemisel pinda minimaalselt niisutada ja teha kõike hoolikalt pesuvahendit ja vett ühtlaselt pinnale kandes. Liigne märgumine võib pinnale tekitada laigud.
 • NB! KINDLASTI EI TOHI: Nahka puhastada melaniinsvammiga. See on väga hea vahend mõndade värvunud plastikdetailide puhastamiseks. kuid see toimib nagu liivapaber ja kratsib nahksisult koos mustusega maha ka nahavärvi. Tulemuseks võib juhtuda, et peate laskma nahksed rikutud osad uuesti üle värvida.

Niisiis ohutut ja hoolikat salongi puhastamist! J Kui vajad abi siis võta meie meeskonnaga julgesti ühendust!

Professionaalidele loodud autopesu vahendid leiad siit: https://autokeemiamüük.ee/autokeemia/autopesu-vahendid/

 

 

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Have no product in the cart!
0